Warning: Creating default object from empty value in /data/b/d/bddfee8a-1ab4-446d-8abc-0129a120e99b/geoawards.sk/sub/old/config.php on line 52
Areál a okolie - MegaEvent - Feriba tools
Získať heslo
Zmena jazyka
Úvodná stránka

Partneri a sponzori

Partneri a sponzori

Partneri a sponzori

Partneri a sponzori

Partneri a sponzori

Partneri a sponzori

Partneri a sponzori

Partneri a sponzori

Partneri a sponzori

Partneri a sponzori

MegaEvent

Areál a okolie

Mapa areálu vo formáte PDF

MegaEvent sa bude konať v areáli Divoká voda, kde v roku 1995 – 1996 vznikol umelý kanál podporujúci športovo – rekreačné aktivity v tejto oblasti. Areál vodných športov Čunovo svojím vybavením spĺňa kritériá športových štadiónov najvyššej kvality, takže tu možno organizovať preteky na európskej a svetovej úrovni. Areál poskytuje tréningové možnosti nielen pre výkonnostných vodných slalomárov a raftérov, ale aj pre amatérskych športovcov. Umelý kanál má už za sebou významné podujatia najväčšieho významu, okrem iných aj Svetový pohár vo vodnom slalome v roku 1997 a 1999, Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome v roku 2010 a Majstrovstvá sveta v rovnakej disciplíne v roku 2011.


Okrem profesionálneho využitia poskytuje areál množstvo rekreačných aktivít, okrem vodných športov a atrakcií aj iné outdoorové aktivity ako volejbal, jazdenie na štvorkolkách či paintball. K dispozícii je aj veľký detský kútik, kde sa o Vaše deti postarajú animátorky.

Areál vznikol ako súčasť Vodného diela Gabčíkovo, ktorého cieľom je zabrániť pravidelným záplavám v tejto oblasti. Pôvodne bol plánovaný v spolupráci s maďarskou stranou, avšak po odstúpení maďarskej strany sa Vodné dielo dobudovalo v pozmenenej variante iba na slovenskom území. Okolie Vodného diela je plné života, je využívané ako zóna oddychu kde nájdete krásnu prírodu lužných lesov. Dostať sa sem dá nielen motorizovane či po vode, ale hojne je využívaná aj hrádza, po ktorej sa tiahne cyklistický a in-line chodník od Bratislavy cez celé Vodné dielo.


Veríme, že Vás okolie konania MegaEventu očarí rovnako ako všetkých, ktorí mali možnosť túto oblasť už navštíviť.


SLÁVNOSŤ HLINY – KERAMICKÁ MODRA 2014 5. - 6. september 2014, Modra
Prvý septembrový víkend Modra ožije keramikou. Šiesta Slávnosť hliny sa venuje kachliarstvu a tehliarstvu. Odborný seminár a výstavy sprevádza hrnčiarsky jarmok, bál, alegorický sprievod a sprievodné podujatia pre deti aj dospelých. Slávnosť hliny s medzinárodnou účasťou zachováva tradície našich predkov. Keramikári zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Rakúska a Bulharska prisľúbili svoju účasť na hrnčiarskom jarmoku v Modre. Majstrom kachliarom a tehliarom bude venovaný odborný seminár v hoteli Majolika pod záštitou Slovenského národného múzea – Múzea Ľ. Štúra v Modre, Cechu kachliarov a spoločnosti Laterarius. Odbornú časť bude sprevádzať keramický jarmok s jedinečným štylizovaným hrnčiarskym sprievodom. Súčasťou programu budú tvorivé keramické dielne, keramický dvor, ukážky keramického remesla, súťaže a zábavné aktivity. Podujatie je už tradične súčasťou Dní európskeho kultúrneho dedičstva.
bližšie info o programe


RÍMSKE HRY V RUSOVCIACH 6. september 2014, Rusovce, Gerulata
Jubilejný 15. ročník
Návštevnosť Gerulaty zaznamenala dynamický rozvoj sériou podujatí Rímskych hier. Z nenápadnej akcie sa dnes stalo známe a vyhľadávané interaktívne podujatie rodinného typu. Na našom území žili voľakedy Rimania. Táto história opäť história ožije a to priamo v Rusovciach. Skúste na vlastnej koži zažiť stredoveký Rím. Stretnete tam gladiátorov, uvidíte aká bola vtedy móda, oboznámite sa s tím čo jedli a pili Rimania. Bude tam dobrá zábava a dobré jedlá. Rímsky vojenský tábor v Rusovciach (kastel) Gerulata je národnou kultúrnou pamiatkou. V prvých storočiach nášho letopočtu bol súčasťou severnej hranice Rímskej ríše, takzvaného Limes Romanus. Tiahne sa Európou v dĺžke okolo 3 000 kilometrov od severnej Británie až po Balkán.
viac


DEŇ VO VINOHRADOCH MVC 6. september 2014, Bratislava až Trnava
Po šiestykrát budete mať ojedinelú možnosť 6. septembra 2014 v sobotu, zavítať do malokarpatských viníc, ochutnať hrozno ale aj víno z neho vyrobené, spoznať vinára, ktorému vinica prirástla k srdcu tak, že sa stala jeho druhým domovom. Navštíviť môžete vinice od Rače až po Suchú nad Parnou.
viac


DNI MAJSTROV ÚĽUV-U 6. – 7. september 2014, Bratislava
Festival tradičných remesiel a ľudových výrob Dni majstrov ÚĽUV sa organizuje v Bratislave pravidelne od roku 1990. Festival chce predstavovať širokej verejnosti tradičné výrobné postupy a zručnosti ľudových umelcov, je tiež príležitosťou pre každoročné udeľovanie čestných titulov Majster ľudovej umeleckej výroby. Súčasťou festivalu sú sprievodné programy.
viac


HUBERTOVE SLÁVNOSTI PRI BURČIAKU 6. september 2014, Svätý Jur
Mesto Svätý Jur v spolupráci so Svätojurským vinohradníckym spolkom a poľovníckymi združeniami Vás pozýva dňa 6. septembra 2014 na Hubertove slávnosti pri burčiaku – súťaž vo varení guláša spojená s ochutnávkou burčiakov svätojurských vinárov a dražbou diviny.
viac